Spotkanie ze Sfinksem nad rzeką Szewnianką

SKKT PSP 10 wyruszyło na spotkanie ze Sfinksem nad Szewniankę pod opieką E. Skwirowskiej , E. Obcowskiej i A. Stojek. Tym razem prowadziła ich zaprzyjaźniona przewodnik PTTK Alicja Mężyk. Rozpoczęli trasę pieszą w Szewnej od zwiedzenia barokowego kościoła . Następnie dotarli doliną rzeczki Szewnianki do skałki „Sfinks”, która ma ok. 8m wysokości - pomnika przyrody nieożywionej. Na wysokim brzegu doliny u stóp majestatycznej skałki biesiadowali przy ognisku i piekli kiełbaski. Po plenerowej uczcie wybrali się do źródełka. Malowniczą doliną udali się do ul. Nadrzecznej, która doprowadziła ich do Osiedla Widok i do Ostrowca. Po drodze podziwiali przyrodę i krajobrazy. Pokonali ok.11 km i zgubili kalorie. Zapraszamy na wędrówki z SKKT.

https://photos.app.goo.gl/5XcEisiAnT6gV8v77
Opracowała: Edyta Skwirowska

SKKT : Kielce z mapą

kielcetrino mW sobotę 23.10.2021 r. uczniowie pod opieką M. Jaguszewskiej i E. Skwirowskiej wybrali się do Kielc pociągiem, by pokonać kolejną trasę TRInO. Zorientowali mapy i bezbłędnie dotarli do wszystkich punktów z przerwą na ciepłego pączka z kieleckiej pączkarni. To oni byli przewodnikami po trasie.

Czytaj więcej...

SKKT PSP 10 pokonuje trasę TRInO po Bałtowie z mapą

rajd3 mW dniu 02.10.2021r. uczniowie wyruszyli poznawać swój region z mapą. Tym razem wybrali TRASĘ 1/T/18 „W świecie dinozaurów”. Orientacja na 6. Odszukali 26 punktów kontrolnych i odpowiedzieli na wszystkie pytania do punktów.

Czytaj więcej...

SKKT : My się deszczu nie boimy i na rajdy wciąż chodzimy

rajd2 mW sobotę 18.09.2021r. wyruszyliśmy na zaplanowaną trasę ciekawymi miejscami naszego miasta, która prowadziła od Rynku – Wąską Uliczką do Kolegiaty Św. Michał. Ze wzgórza kościoła podziwialiśmy panoramę miasta. Przewodnik świętokrzyski PTTK opowiadał nam o historii naszego miasta, o zmianach nazw ulic, podał wiele ciekawostek, które nas zaskoczyły.

Czytaj więcej...

SKKT: Gratulujemy najmłodszym rajdowiczom.

najmlodsi mDrugoklasiści dołączyli do SKKT. W sobotę 18.09.2021r.przeszli pierwszą trasę. Cieszymy się i jesteśmy z nich dumni, że tak dzielnie pokonali 8 km mimo niesprzyjającej aury. Podczas wędrówki dopisywały im dobre humory.

Czytaj więcej...

SKKT PSP 10 bierze udział w uroczystym odsłonięciu tablicy w Ćmielowie.

tablica mSKKT uczestniczyło w odsłonięciu tablicy upamiętniającej postać Jacka Małachowskiego na zabytkowej dzwonnicy kościoła NMP z XIV w. w Ćmielowie. Człowieka związanego z naszym regionem. Sylwetkę Jacka Małachowskiego przypomniał doktor Piotr Olszewski, mieszkaniec Kielc, autor biografii kanclerza Jacka Małachowskiego.

Czytaj więcej...

SKKT WYRUSZA NA RAJDY PO REGIONIE

rajd mW sobotę 11.09.2021r. wyruszyliśmy pod opieką E. Skwirowskiej i E. Obcowskiej na mini rajd. Pokonaliśmy tym razem tylko 4 km na trasie: Piaski Brzustowskie – Ćmielów: Stadion – Kościół NMP – Rynek. Pieszą wędrówkę rozpoczęliśmy w Piaskach Brzustowskich.

Czytaj więcej...

SKKT PSP 10 wyrusza ratować Ziemię

las mDo wszystkich działań aktywnie włączyło się SKKT PSP 10 wraz z opiekunami, bo jest to jedno z ważnych zadań tego koła nie tylko w dniu święta Ziemi. Dla nich to codzienność. Każdy z nas powinien choć chwilę pomyśleć co jeszcze może zrobić dla naszej „Matki Ziemi”, wystarczy na co dzień podejmować małe decyzje, które mogą dać ogromny efekt.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje