Biblioteka szkolna zaprasza w następujących dniach:

wtorek      7.30 – 13.30
                czwartek   7.30 – 10.30
                piątek       7.30 – 13.30

Biblioteka w naszej szkole zajmuje niewielki lokal, a mimo to jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez uczniów. Bogaty księgozbiór oraz pozycje multimedialne zapewniają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Radą i pomocą w wyborze książki służy p. mgr Renata Warda. W roku szkolnym 2010/2011 korzystało z biblioteki 102 uczniów. Księgozbiór jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze, a w ostatnim czasie biblioteka została doposażona o nowy telewizor i komputer z podłączeniem do Internetu. Raz w tygodniu prowadzone są zajęcia czytelnicze dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej. Celem spotkań z książką jest propagowanie wśród najmłodszych kultury czytelniczej. Działania biblioteki wspiera Klub Przyjaciół Biblioteki, którego członkowie służą pomocą przy organizacji wystaw, konkursów, przygotowują inscenizacje oraz tworzą plakaty reklamujące pracę biblioteki.
Nasza biblioteka już od wielu lat współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną, ODS „Malwa” oraz Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski. Jest też współtwórcą Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Przyroda w poezji dziecięcej". Wszelkie działania biblioteki propagowane są na tablicy "Echo biblioteki". Dzięki temu także i rodzice zorientowani są w ofercie naszej biblioteki szkolnej, a niejednokrotnie również i oni pożyczają coś dla siebie.