„Jestem Małym Ratowniczkiem – umiem i pomagam!” I półrocze 2015/2016

mini pierwsza pomocW I półroczu roku szkolnego 2015/2016 realizowane były  w klasie II b zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Jestem Małym Ratowniczkiem – umiem i pomagam!”

Są to spotkania warsztatowe,  rozwijające zainteresowania uczniów, dotyczące  udzielania pierwszej pomocy i zapobiegania wypadkom .  Uczęszcza na nie cały zespół klasowy - 18 osób. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu - w czwartki, w godz. 11.50 – 12.35.

W I półroczu zrealizowane zostało 17 godzin zajęć. Średnia frekwencja wyniosła: 95,42 %.

Dzieci chętnie uczestniczą w tych spotkaniach, o charakterze profilaktycznym, prozdrowotnym,  rozwijającym umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W I półroczu uczniowie poszerzyli zakres wiadomości i umiejętności dotyczących zasad właściwego poruszania się w ruchu drogowym,  poparzeń, złamań, odmrożeń, a także 07.10.2015r. przygotowali we współpracy z uczniami klasy Ib, apel „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym przedstawili zasady właściwego poruszania się po drogach z elementami pierwszej pomocy.  Uczniowie ćwiczyli praktycznie bezpieczne przechodzenie przez jezdnię oraz bezpieczne opuszczenie budynku w razie zagrożenia pożarowego. Zdobywali także widomości dotyczące budowy skóry, profilaktyki jamy ustnej, roli mózgu, właściwego zachowania się w kontakcie z osobą nieprzytomną oraz prawidłowego odżywiania się i zachowania podczas wycieczki autokarowej. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, działają praktycznie, odgrywają scenki symulacyjne, pokonując swoje słabości w kontakcie z osobą poszkodowaną,  grają w gry dydaktyczne, korzystają z różnych źródeł wiedzy.

• DSCN1491
  • DSCN1493