"Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze"

szybuj mW lutym 2016 roku nasza szkoła zgłosiła udział w projekcie i konkursie "Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze", którego organiztorami było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Projekt zakładał przeprowadzenie w szkole dwóch spotkań z policjantem na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich. Odbyły się one 22 marca w dwóch grupach, dla klas I-III oraz IV-VI. W ramach projektu zostały przeprowadzone dwa konkursy. Chętni ucznowie z klas I-III przygotowywali indywidualnie jedną pracę plastyczną na temat "Przez cały rok bezpiecznie uczę się i bawię z komputerem". Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować indywidualnie w formie elektronicznej infografikę - poradnik dla rówieśników na temat "Lepszy internet zależy od Ciebie!" Najlepsze prace zostały przesłaane organzatorom konkursu.

• Julia_Wójcicka
  • Natalia_Łyjak