19 marca był kolorowy !

skarpetka m19 marca był kolorowy ! To właśnie tego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa  zwanego również DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI.

Czytaj więcej...

3, 2, 1 start! Kosmiczną podróż zacząć czas.

Tydzień Kosmosu u KRASNOLUDKÓW

Krążą planety dookoła słońca,

każda po swym torze wiruje bez końca.

Krążą planety, wokół gwiazd miliony,

pewnie pan Kopernik byłby zachwycony!

3,2,1 START! Kosmiczną podróż zacząć czas!

W minionym tygodniu w grupie Krasnoludków obchodzono Dni KOSMOSU. Nie zabrakło zajęć, których głównym celem  było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej.

Czytaj więcej...

Kosmiczna podróż Motylków

,,Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży.”

mini kosmosW ostatnim tygodniu Motylki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty.

Czytaj więcej...

„Matematykę bardzo lubimy dlatego wesoło się nią bawimy z ROBOTEM SUPER DOC”

matematyka mDzień matematyki został stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki. Matematyka porządkuje życie przedszkolaka – pozwala mu orientować się w czasie, przestrzeni, schemacie własnego ciała.

Czytaj więcej...

Wyprawa na biegun

mini biegun„Mieszka tam gdzie mróz i śnieg, czy już wiesz co to za zwierz? Tak to pingwin z Antarktydy, gdy jest zimno jest szczęśliwy!

10 marca grupa KRASNLUDKÓW przeniosła się do Krainy Lodu, pełnej małych pingwinów. Małe sympatyczne pingwinki wspólnie się bawiły, tańczyły na lodzie i śpiewały.Z dużym zaangażowaniem konstruowały braci z rodziny pingwinków. Z ciekawością i uwagą wysłuchały opowiadania Justyny Niedbały pt.” Trzy pingwinki”. Dzieci poznały przygodę Kleofasa, Lulka i Klemensa. Krasnoludki podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu zwierząt na biegunie północnym oraz pracy polarnika

Czytaj więcej...