„Bajkowo w przedszkolu”

Dzień Postaci z Bajek

Dlatego Przedszkolak
Kimś innym się staje…”

5 listopada u przedszkolaków odbył się Dzień Postaci z Bajek.

Dzień był dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni u dzieci. Zabawa sprawiła wszystkim bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniała im o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu podczas, którego przebrane były w przepiękne, bajkowe stroje. W tym dniu na maluszki czekało wiele atrakcji.

Opracowały: Marzena Jaguszewska

Katarzyna Fiszer-Kisiel