Mali ekolodzy.

maluchy mW kwietniu w oddziale przedszkolnym 3-4 latków zorganizowano Tydzień Ekologiczny. Przedszkolaki przez cały tydzień uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych na temat ochrony środowiska.

Dzieci segregowały opakowania według zasady : plastikowe, papierowe, metalowe, szklane. Robiły ekologiczne zakupy w kąciku sklepowym. Z rolek po papierze toaletowym powstały motylki i kwiaty. Podczas Dnia Ziemi przedszkolaki wzięły udział w sprzątaniu terenu wokół szkoły. Dzieci wykonywały instrumenty perkusyjne z puszek, plastikowych buteleczek po jogurcie. Wypełniały grochem, kaszą, ryżem, ozdabiały butelki papierem kolorowym, folią samoprzylepną.
A potem odbyło się wspólne muzykowanie na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

• maluchy (1)
  • maluchy (10)