SKKT Z MAPĄ :„ ORIENTUJ SIĘ W MIEŚCIE”

mapa m07.06.2019 szkolne koło turystyczne trzeci i ostatni w tym roku szkolnym na wędrówce z mapą po Ostrowcu pod opieką E.Skwirowskiej, M. Jaguszewskiej i A. Stojek. Jak zwykle pogoda słoneczna i humory dopisywały . Tym razem poruszaliśmy się w okolicy ulic : Denkowskiej, Wardyńskiego ., Starokunowskiej i Alei 3Maja. Odnaleźliśmy ostatnie osiem punktów z mapy i 4 obiekty ze zdjęć. Oczywiście wszystko udokumentowaliśmy na zdjęciach. Punkty nawiązywały do walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Dzięki spacerom z mapą wiemy, jak się nazywają i gdzie się znajdują ważniejsze ulice Ostrowca czy Urząd Miasta, budynek poczty głównej. Umiemy orientować mapę i poruszać się posługując mapą.

To były cudowne lekcje przyrody w terenie. Poznaliśmy historię różnych budynków naszego miasta , wiele ciekawych miejsc związanych z historią naszego miasta i nie tylko. Udokumentowany udział w w imprezach na orientację o charakterze turystyczno-krajoznawczym po naszym mieście prześlemy do Mazowieckiej Komisji InO PTTK, by zdobyć odznakę TRInO. Na koniec wędrówki wstąpiliśmy na słodkie i zimne desery lodowe.

 • mapa (1)
 • mapa (10)
 • mapa (11)
 • mapa (12)
 • mapa (13)
 • mapa (14)
 • mapa (15)
 • mapa (16)
 • mapa (17)
 • mapa (18)
 • mapa (19)
 • mapa (2)
 • mapa (20)
 • mapa (21)
 • mapa (3)
 • mapa (4)
 • mapa (5)
 • mapa (6)
 • mapa (7)
 • mapa (8)
 • mapa (9)

W przyszłym roku szkolnym na imprezy na orientację z mapą wybieramy się do Wąchocka, Sandomierza, Starachowic….
SKKT zaprasza na wędrówki i zabawy z mapą!!!
E. Skwirowska, A. Stojek i M. Jaguszewska