Świetlica moich marzeń

mini swietlica marzen  28 maja w PSP nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się konkurs pt ,, Świetlica moich marzeń " , w którym uczestniczyły : 
 
1. Zuzanna Dudek- zerówka
2. Kamila Bogdańska- 1 klasa
3. Maja Dudek- 2 klasa
4. Julia Witczak- 2 klasa
5. Małgorzata Madej -3 klasa

Czytaj więcej...

Afternoon Tea

mini herbatka  24 maja w godzinach popołudniowych dzieci ze świetlicy szkolnej miały okazję uczestniczyć w popołudniowej herbatce. Nauczyciel świetlicy opowiedział dzieciom skąd pochodzi zwyczaj spożywania tego napoju i jak obchodzony jest obecnie w Wielkiej Brytanii. Uczniowie poznali również angielskie nazwy przekąsek wchodzących w skład tego poczęstunku.

Czytaj więcej...

XXVII Tydzień Kultury Języka

mini tydzien kultury jezyka 12 marca uczniowie ze świetlicy szkolnej obchodzili XXVII Tydzień Kultury Języka. Tegoroczne hasło tygodnia brzmiało: Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu. W bibliotece szkolnej uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt ,, Mam Gen wolności" czytanego przez panią Renatę Wardę. Książka uświadomiła dzieciom , że powinny dbać o język ojczysty i używać go poprawnie na co dzień.

Czytaj więcej...

Majówka u Świetlików

mini majowka swietlica Dzieci ze świetlicy szkolnej uczciły majowe święta wykonując godło Polski za pomocą farb, bibuły, plasteliny oraz tworząc biało-czerwone kotyliony. Nauczyciel świetlicy zapoznał dzieci z najważniejszymi symbolami naszego kraju i opowiedział o historii ich powstania. Na zakończenie zajęć każde z dzieci dostało pamiątkową bransoletkę z flagą Polski.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KOTA Z WETERYNARZEM

 mini dzien kota 18.02.2019 z okazji Dnia Kota zaprosiliśmy pana weterynarza Tomasza Rzepkę, który zapoznał nas z ciekawostkami dotyczącymi naszych pupili. Wiemy już dlaczego to koty łapią myszy czy co to jest tauryna. Interesująco opowiadał o swoim zawodzie. Twierdzi, że jego praca jest wdzięczna choć trudniejsza od leczenia ludzi, bo zwierzęta nie umieją mówić.

Czytaj więcej...