Niezwykli goście w świetlicy

mini niezwykly goscDnia 10 stycznia nasz świetlica miała dwóch niesamowitych gości. Odwiedziła nas Samanta wraz ze swoim opiekunem ze schroniska dla zwierząt "JANIK", który opowiedział naszym podopiecznym o życiu zwierzaków w schronisku, jak można im pomóc i jak można adoptować zwierzaka. Na pożegnanie Samanta i jej przyjaciele dostali trochę jedzenia i ciepłych kocy zebranych podczas grudniowej zbiórki zorganizowanej przez koło wolontariatu.

Czytaj więcej...

Zbiórka karmy i kocy dla zwierząt

mini katma dla zwierzatStowarzyszenie  Vox Animalium serdecznie dziękuje uczniom PSP 10 za pomoc i serce okazane ich podopiecznym. Zbiórka przeprowadzona w szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu odniosła wielki sukces. Powiem więc jedno.
Kochani... Jesteście WIELCY!!!

Czytaj więcej...

Zabawa Halloween'owa dotarła i do świetlicy.

mini hellowen swiet30 października odbyła się zabawa, która miała na celu wprowadzenie dzieci w świat strzyg, wiedźm, upiorów i demonów. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że potwory te są jedynie wytwory naszej wyobraźni i nie trzeba się ich bać. Dzieci mogły podziwiać wykonane przez siebie dzień wcześniej dekoracje. Prócz tańców, gier ruchowych i przekąsek uczniowie kolorowali Helloween'owe dynie, a to wszystko przy akompaniamencie "strasznej" muzyki.
Dzieciom przykro było jedynie, że taka "potworna" zabawa odbywa się raz do roku.

Czytaj więcej...

Mikołajki na Świetlicy

mini mikolaj swietlicaŚwięty Mikołaj nie zapomniał oczywiście i o dzieciach ze świetlicy szkolnej. W jego imieniu prezenty przekazała nam pan z Rady Osiedla Gutwin.

Czytaj więcej...

Świętowały Dzień Zwierzaka

mini zwierzaki Dnia czwartego października dzieci ze szkolnej świetlicy świętowały dzień zwierzaka. Prócz opowiedzenia kilku słów o swoich pupilach i narysowaniu ich uczniowie uczyli się także piosenki „Puszek Okruszek” Natalii Kukulskiej. Chętni mogli też przynieść swoje zwierzęce pluszaki i pochwalić się nimi. Dzień wcześniej odbyły się zawodów „zwierzaków", podczas których dzieciaki wykorzystując charakterystyczne cechy zwierząt musiały wykonać różne zadania.

Czytaj więcej...