Majówka u Świetlików

mini majowka swietlica Dzieci ze świetlicy szkolnej uczciły majowe święta wykonując godło Polski za pomocą farb, bibuły, plasteliny oraz tworząc biało-czerwone kotyliony. Nauczyciel świetlicy zapoznał dzieci z najważniejszymi symbolami naszego kraju i opowiedział o historii ich powstania. Na zakończenie zajęć każde z dzieci dostało pamiątkową bransoletkę z flagą Polski.

Czytaj więcej...

XXVII Tydzień Kultury Języka

mini tydzien kultury jezyka 12 marca uczniowie ze świetlicy szkolnej obchodzili XXVII Tydzień Kultury Języka. Tegoroczne hasło tygodnia brzmiało: Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu. W bibliotece szkolnej uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt ,, Mam Gen wolności" czytanego przez panią Renatę Wardę. Książka uświadomiła dzieciom , że powinny dbać o język ojczysty i używać go poprawnie na co dzień.

Czytaj więcej...

Walentynkowy koncert.

mini Kamila 14 lutego w Dzień Zakochanych dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej odbył się koncert „Walentynkowy” w wykonaniu uczennicy klasy pierwszej – Kamili Bogdańskiej. Podczas tego spotkania mała artystka opowiedziała o swojej pasji gry na fortepianie, ćwiczeniach jakie wykonuje podczas lekcji. Kamilka zagrała trzy utwory. Koncert wszystkim bardzo się podobał.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KOTA Z WETERYNARZEM

 mini dzien kota 18.02.2019 z okazji Dnia Kota zaprosiliśmy pana weterynarza Tomasza Rzepkę, który zapoznał nas z ciekawostkami dotyczącymi naszych pupili. Wiemy już dlaczego to koty łapią myszy czy co to jest tauryna. Interesująco opowiadał o swoim zawodzie. Twierdzi, że jego praca jest wdzięczna choć trudniejsza od leczenia ludzi, bo zwierzęta nie umieją mówić.

Czytaj więcej...

"Tańce, śpiewy, maski, bale Wszystko to jest w karnawale.”

mini karnawał swietlica Tak jak poprzednimi laty w świetlicy szkolnej zorganizowano zabawę karnawałową. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się od wykonania przez Świetlików masek karnawałowych. Dzieci mocno zaangażowane w ich wykonanie. Praca szła im doskonale. Maski były ciekawe, pomysłowe, piękne. Tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa. Do świetlicy zawitały przepiękne postacie z ulubionych filmów i bajek.

Czytaj więcej...