Poszukiwanie wiosny w lesie

mini lesniczowka 21 marca uczniowie klasy pierwszej oraz przedszkolaki  " KRASNOLUDKI" i "MOTYLKI"  udali sie do leśniczówki "Zwierzyniec", aby tam poszukać wiosny. Dzieci wyruszyły  ze szkoły z przygotowaną MARZANNĄ. Podczas spaceru ulicami  osiedla maluchy obserwowały w przydomowych ogródkach pierwsze wiosenne kwiaty. W kąciku ekologicznym czekał na nas pan leśniczy Damian Batugowski, który w ciekawy sposób opowiedział o tym, co sie dzieje na wiosnę w lesie. Zwrócił szczególną uwagę na zachowanie ciszy, gdyż płoszą się zwierzętach, a małe pozostają zdezorientowane bez opieki. Ważne jest też porządek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kontaktach z dzikimi zwierzętami. Następnie były zabawy ruchowe, a na zakończenie dzieci posiliły się kiełbaską z ogniska i szczęśliwe wróciły do szkoły.

Czytaj więcej...

Biblioteka na Tydzień Kultury Języka

mini tydzien kultury jezyka kl 3"...błąd w mowie, to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz  w gościnę. Źle mówić i pisać - to znaczy krzywdzić swoją mowę".  J. Korczak

W dniach 8 -15 marca 2019r. w województwie świętokrzyskim obchodzony był XXVII Tydzień Kultury Języka Polskiego. Motto tegorocznego święta   brzmiało: ”Wolność i niepodległość języka to wolność iniepodległość umysłu’’

Czytaj więcej...

Certyfikaty, dyplomy, nagrody …

mini certyfikaty angielski Najliczniejszą grupę, pośród uczniów wyróżnionych na apelu za osiągnięcia w konkursach szkolnych, miejskich oraz zawodach sportowych, stanowili uczestnicy II etapu Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego „Yes I can” pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. Uczniowie otrzymali Certyfikaty wraz z upominkiem. Uczniowie klas 1-8, którzy reprezentowali naszą szkołę wykazali się niesamowitą wiedzą i umiejętnościami.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem "Samochodówki"

samochodowka mDnia 18 marca 2019 uczniowie klasy ósmej, w ramach godziny wychowawczej, gościli przedstawiciela Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu. Podczas spotkania zapoznali się z ofertą edukacyjną Samochodówki na rok szkolny 2019/2020.

Czytaj więcej...

„Zdrowo i kolorowo”

  13 marca uczniowie klasy 2a przygotowywali drugie śniadanie. Najpierw wykonali piramidę zdrowego żywienia, później omówili poszczególne jej piętra. Zastanawiali się również, co by było, gdyby rośli przez całe życie? I jak należy mądrze się odżywiać?  Następnie przystąpili do przygotowywania posiłku.  Uczniowie podzieleni na zespoły doskonale poradzili sobie z zadaniem. Przygotowali stanowiska pracy oraz przestrzegali zasad higieny. Nie zabrakło owoców, warzyw, kiełków, nasion, nabiału, soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy i wody, o której nie można zapomnieć, ponieważ jest ona podstawowym składnikiem każdego organizmu.

Czytaj więcej...

DZIEWCZĘTA ZDOBYŁY PUCHAR

mini siatkarki Drużyna dziewcząt w składzie: Nicola Lao, Iga Zakowana (kl.6), Lena Curyło, Magdalena Dobrowolska, Julia Fudalewska, Angelika Pietrzykowska, Emilka Stachurska, Jagoda Strzębska, Aleksandra Wasek (kl.5), Nadia Klepacz (kl.4) z wywalczyły III miejsce w Mistrzostwach Ostrowca Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj więcej...

Zmagania z ortografią

mini kon ort    14 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Ortografii". Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.                                                                                         W konkursie uczestniczyli uczniowie wielu ostrowieckich szkół. Naszą reprezentowali szóstoklasiści: Natalia Lao, Iga Zakowana i Wiktor Łukasik. Dzieci z dyktandem poradziły sobie świetnie. Przeważały błędy interpunkcyjne, tych typowo ortograficznych było niewiele. III miejsce wywalczyła Natalia Lao. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Ekologiczne " ŚMIECIOJADY".

mini smieciojad Uczniowie klasy pierwszej po cyklu rozmów na temat ekologii, dbania o naszą planetę, zasadach sortowania odpadów i recyklingu wykonali z odpaów "ŚMIECIOJADY", - niektóre były naprawdę groźne.

Czytaj więcej...