FANTASMAGORIE MATEMATYCZNE W KLASIE III A

mini fan 3a  Podczas zajęć uczniowie:rozwiązywali zagadki matematyczne, ważyli, mierzyli, poznawali miary obętościowe, uczyli się przygotowywać potrawy wg. przepisów, przygotowywali przyjęcie urodzinowe, grali w gry, tworzyli kalendarze pogody, budowali, poznawali kosmos, indywidualnie i zespołowo rozwiązywali zadania z wykorzystaniem pomocy opracowanych przez nauczyciela.

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Leonardo da Vinci

mini Leonardo Dnia 19 czerwca 2018r, w ramach podsumowania projektów edukacyjnych uczniowie klasy II, IIIa IIIb, IVa i IVb  pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu  Chęcińskim. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów.

Czytaj więcej...

„ Fantasmagorie matematyczne klasa III b ”

mini fan 3b  Uczniowie klasy III b przez cały rok szkolny brali udział w " Fantasmagoriach matematycznych". Dzieci w ramach zajęć doskonaliły technikę liczenia, rozwiązywały zadania tekstowe i przykładowe „Kangurki”, grały w gry matematyczne i logiczne. Rozwiązywały labirynty i łamigłówki matematyczne. Układały mozaiki matematyczne. Wykonały kosztorys wycieczki do Krakowa.

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje IV b

mini bez wak 4b  Przed zbliżającymi się wakacjami klasa IVb zaprosiła na swoją lekcję wychowawczą przesympatyczną panią Katarzynę Janiszewską, która przypomniała nam zasady udzielaniapierwszej pomocy. Uczyliśmy się zasad resuscytacji, pozycji bezpiecznej, jak wezwać pomoc , gdy uczestniczymy w wypadku.

Czytaj więcej...

Fantasmagorie matematyczne w klasie II.

mini Jadzia fan W ciągu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach „Fantasmagorie matematyczne”. Głównym celem zajęć było ukazanie sposobu na mądre i twórczerozwijanie u dzieci pasji i zainteresowań matematycznych, uczenie myślenia logicznego, doskonalenie szybkiego liczenia, uczenie wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Czytaj więcej...

Projekt "Zdrowe śniadanie na trawie"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Czytaj więcej...

Koleją do Kielc

kolej m12 czerwca 2018 r. udaliśmy się na wycieczkę turystyczno-edukacyjną „Koleją do Kielc”. Spacer ul. Sienkiewicza  w kierunku Wzgórza Katedralnego był ekscytujący, ponieważ „lało jak z cebra”, a my naprędce kupowaliśmy płaszcze przeciwdeszczowe.

Czytaj więcej...