Ślubowanie klasy pierwszej

mini slubujemy13 października 2017 roku odbyło się Ślubowanie klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej

 

mini biblioteka   10 października uczniowie klasy II a pod opieką pani bibliotekarki Renaty Wardy i wychowawczyni Jadwigi Chamery byli na wycieczce w Bibliotece Pedagogicznej. Mieli okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór, ale również zapoznali się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brali aktywny udział w zajęciach przygotowanych przez panią Justynę Polanowską „Poznajemy historię pisma”.

Czytaj więcej...

" Cztery żywioły"

mini zywioly  Uczniowie klasy III b na ostatnich zajęciach rozmawiali o zagrożeniach i pozytywnej roli " żywiołów" dla  ludzkości. Przygotowali krótką inscenizację na ten temat.

Czytaj więcej...

" Śniadanie daje moc"

mini kanapki    W „Rondelolandii”  uczniowie klas II poznawali ciekawe  przepisy na smaczne potrawy.  „Złota Polska Jesień” daje nam mnóstwo witamin potrzebnych dla zdrowia. Spełniają one w komórkach i tkankach różnorodne funkcje regulacyjne, decydujące o rozwoju, stanie zdrowia i wydolności fizycznej organizmu. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? 

Czytaj więcej...

"W kuchni miło i smakowicie"

 

mini salatka  Uczniowie klasy Ia w czasie zajęć dydaktycznych poznawali zasady higieny przyrządzania i spożywania posiłków. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem wykonały "kolorowe sałatki" z przyniesionych warzyw i owoców.

Czytaj więcej...

"Rok w przyrodzie - matematyka w ogrodzie"

 

mini ogrod   28.09.2017r. rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych uczniów poprzez zastosowanie praktycznych działań związanych z projektowaniem i zakładaniem ogrodu szkolnego.

Czytaj więcej...

Pomagamy z PCK..,

mini PCK   23 września 2017r. uczniowie klasy IVb: Baran Aleksy, Basa Hubert, Bogdański Alan, Dobrowolska Magdalena, Fudalewska Julia, Pietrzykowska Angelika, Strzębska Jagoda, Wasek Aleksandra, Zając Jakub wzięli udział w kweście PCK "Godne dzieciństwo". Jako wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Wsparli w ten sposób działalność świetlic środowiskowych.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

 

mini SU  W dniu 27 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.Prawo do głosowania mieli uczniowie klas III-VII. W głosowaniu wzięło udział 108 uczniów na 117 uprawnionych.

Czytaj więcej...