Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

rozpoczęcie roku 2018 m3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów. Jak zwykle zgromadzonych na dziedzińcu szkolnym powitała pani dyrektor Anna Stojek. Potem uczniowie rozeszli się do sal na spotkania z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Udanych wakacji !!!

altPo dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok szkolny 2017/2018.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne PSP nr 10

Uczeń Roku 2017/2018

 mini uczen roku    W tym roku finalistką plebiscytu Uczeń Roku z naszej szkoły została Jagoda Strzębska uczennica klasy IV b. Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński pogratulował wszystkim uczniom wspaniałych wyników, zaś rodzicom, dziadkom i nauczycielom podziękował za wkład włożony w rozwój młodych ostrowczan.

                                                                             Gratulujemy !

FANTASMAGORIE MATEMATYCZNE W KLASIE III A

mini fan 3a  Podczas zajęć uczniowie:rozwiązywali zagadki matematyczne, ważyli, mierzyli, poznawali miary obętościowe, uczyli się przygotowywać potrawy wg. przepisów, przygotowywali przyjęcie urodzinowe, grali w gry, tworzyli kalendarze pogody, budowali, poznawali kosmos, indywidualnie i zespołowo rozwiązywali zadania z wykorzystaniem pomocy opracowanych przez nauczyciela.

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Leonardo da Vinci

mini Leonardo Dnia 19 czerwca 2018r, w ramach podsumowania projektów edukacyjnych uczniowie klasy II, IIIa IIIb, IVa i IVb  pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu  Chęcińskim. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów.

Czytaj więcej...

Matematyka w obserwacjach pogody

mini pogoda  Projekt przeznaczony był dla uczniów z klas II– III i obejmował badanie zjawisk pogodowych (temperatura, opady, nasłonecznienie, nasilenie i kierunek wiatru). Podczas zajęć uczniowie poznawali instrukcje obsługi narzędzi pomiarowych, analizowali i opracowywali wyniki pomiarów własnych i porównywali z wynikami z Internetu , wykonywali własne narzędzia pomiarowe, zapoznawali się z praktycznym wykorzystaniem składników pogody.

Czytaj więcej...

Rusza SKKT-PTTK przy PSP nr 10

skkt mCelem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego jest rozbudzanie pasji krajoznawczych wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie turystyki pieszej po naszym regionie. W drugim semestrze uczestniczyliśmy w XLV RAJDZIE PRIMAAPRILISOWYM- Iłża 2018. Pieszo pokonaliśmy trasę o długości 11 km. Atrakcjami turystycznymi naszej wędrówki było Muzeum Leśmiana, piec chlebowy w Iłży, ruiny zamku oraz kościółek w Pasztowej Woli.

Czytaj więcej...

„ Fantasmagorie matematyczne klasa III b ”

mini fan 3b  Uczniowie klasy III b przez cały rok szkolny brali udział w " Fantasmagoriach matematycznych". Dzieci w ramach zajęć doskonaliły technikę liczenia, rozwiązywały zadania tekstowe i przykładowe „Kangurki”, grały w gry matematyczne i logiczne. Rozwiązywały labirynty i łamigłówki matematyczne. Układały mozaiki matematyczne. Wykonały kosztorys wycieczki do Krakowa.

Czytaj więcej...