Młodzi Głosują – szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

parlament mUczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych PSP 10 w Ostrowcu Św. po raz pierwszy wzięli udział w programie Młodzi Głosują – szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

Dni otwarte w "Ekonomiku " i "Samochodówce"

otwarte2 m17 maja uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w dniach otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika („Ekonomik” ) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego („Samochodówka”). „Rodzice nie wychowują dzieci dla siebie, tylko dla świata i dla nich samych. Kiedy chcą być dobrymi rodzicami, starają się oprócz korzeni dawać dzieciom także skrzydła”- pisała Agnieszka Stein.

Czytaj więcej...

Kamishibai – magiczny teatrzyk obrazkowy

mini kamishibai 2Uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach, prowadzonych przez panią Justynę Polanowską - nauczyciela bibliotekarza, pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowcu Św.. Spotkanie było niezwykle ciekawe. Uczniowie mieli możliwość poznania nowej metody Kamishibai. Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania, głównie dla dzieci.

Czytaj więcej...

„Kto czyta – nie błądzi, dlaczego warto czytać książki?”

mini WSBiP „Kto czyta – nie błądzi, dlaczego warto czytać książki?” – to tytuł spotkania uczniów klasy II z kierownikiem biblioteki w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., panią Barbarą Bakalarz-Kowalską. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek, a koordynatorem była pani Renata Warda.

Czytaj więcej...

XV edycja POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO " ZDROWIE W POEZJI DZIECIĘCEJ"

mini zdrowie15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Zdrowie w poezji dziecięcej". Weronika Chojnacka - uczennica klasy I zaprezentowała wiersz Basi Kulig " Owocowy tydzień" i otrzymała wyróżnienie, a Bartosz Kwapisz- uczeń klasy III wyrecytował wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej "Paliwo", za który zdobył III miejsce. Dzieciaki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały przepiękne nagrody książkowe w wydaniu albumowym.

                                                                              Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

„MAJSERKOWO”- uczniowie klasy I i III

mini castorama Uczniowie z klasy I i III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Majsterkowo w Castoramie. Ich głównym celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej oraz pobudzanie ich kreatywności. 

Czytaj więcej...

„Dziesiątka” biła rekord w czytaniu na przerwie

mini czytanie na przerwie 7 maja 2019 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Ze względu na aurę, akcja została podjęta dzień wcześniej niż planowano. O godzinie 11.30 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni rodzice zebrali się na sali gimnastycznej z ulubionymi książkami, a towarzyszyły im transparenty, hasła propagujące czytanie, a także kolorowe przebrania za bohaterów książkowych postaci.

Czytaj więcej...

Rozwijamy kompetencje na miarę XXI wieku. Język angielski na lekcji geometrii!

mini ang i matUczniowie klasy 4b z pewnością poradziliby sobie na lekcji matematyki w angielskiej lub dwujęzycznej szkole. Wiedzę i umiejętności z geometrii w oryginalny sposób sprawdzili uczestnicząc w dwujęzycznej lekcji matematyki.

Czytaj więcej...