Biblioteka Publiczna

mini biblio 1   W dniu 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy Ia pod opieka wychowawczyni pani  J. Chamery W. Cielebąk i R. Wardy wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od biblioteki dla dorosłych, która jest dwupoziomowa i ma ogromny księgozbiór.

Czytaj więcej...

Dziewczęta PSP 10 na podium w „Ostrowieckiej Volleymanii”

mini volleymania 16 listopada w hali sportowej przy PSP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został pierwszy z cyklu „Ostrowieckiej Volleymanii” turniej siatkówki dziewcząt ze szkół podstawowych. Tradycyjnie uczestniczki w zależności od kategorii wiekowej rywalizowały w zespołach dwu-, trzy- i czteroosobowych. „Dziesiątka” reprezentowana była przez dwie drużyny czwartoklasistek, dwie - piątoklasistek i jedną - szóstoklasistek.

Czytaj więcej...

Zbiórka pluszaków

mini pluszakiPluszowy miś- niby nic takiego, a jednak najlepszy przyjaciel, który nieraz pomaga dziecku przejść przez ciężkie chwile. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim świadomi roli pluszowych przyjaciół postanowili przyłączyć się do akcji organizowanej przez Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, który współpracuje z Jędrzejowską Fundacją Miśka Zdziśka “Błękitny Promyk Nadziei”.

Czytaj więcej...

„Moją ulubioną postacią z bajki jest…”

mini postac bajkowa    W dniu 13.11.2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Św. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym pt. „Moją ulubioną postacią z bajki jest…”. Uczniowie naszej szkoły również otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a byli to:  Zuzanna Dudek z kl.I, Bartosz Fura z kl. II,  Kacper Lipiarz z kl. II, Krzysztof Godzina z kl. III.                                                        Natomiast  Wiktor Pytlakowski zdobył III miejsce i otrzymał wiele cennych nagród .

                                                                                                      Gratulujemy!!!

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości na sportowo

mini bieg11 listopada 2019 roku  z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w „Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2019”. Reprezentacje wszystkich klas III-VIII pod opieką wychowawców uczestniczyły w biegach na różnych dystansach.

Czytaj więcej...

Spektakl: „Piotruś Pan”

mini Piotruś Pan W dniu 06.11. uczniowie klasy I, II, III i Krasnoludki” z grupy O pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do ODK Malwa by obejrzeć przedstawienie teatralne „Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia..”

Czytaj więcej...

Bawimy się i programujemy w Scratchu

mini scratch Uczniowie klasy trzeciej, korzystając z pracowni mobilnej, programowali w programie Scratch. Pod czujnym okiem administratora pracowni, p. Anny Stojek, tworzyli animacje. Dwie lekcje upłynęły w atmosferze skupienia i pracy, każdy uczeń miał możliwość korzystania z laptopa i tworzenia pracy według własnego pomysłu. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności i poznawały nowe możliwości programu. Uczniom bardzo podobały się zajęcia.

Czytaj więcej...

„Dziel się uśmiechem”- to warto wiedzieć!

mini usmiechUczniowie klas I-VIIIwzięli udział w programie edukacyjnym „Dziel się uśmiechem 2019/2020”. Uczniowie otrzymali pakiety z materiałami edukacyjnymi. Zajęcia prowadzili wychowawcy na lekcjach wychowawczych, nauczyciele wplatali treści dotyczące szeroko rozumianej profilaktyki jamy ustnej. Członkowie SK PCK przygotowali tablicę informacyjną dotyczącą budowy zębów oraz zasad higieny.

Czytaj więcej...