Wyniki XVI Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego

mini kon poetycki09.06.2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 ogłoszono listę laureatów XVI Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Życie nie tylko po to jest, by brać….”. Celem konkursu było m. in. zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie wśród nich zdolności twórczych i rozbudzanie poczucia estetyki. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Norowska. Zdobyła wyróżnienie za wiersz *** (Żeby z życia wiele brać) w grupie wiekowej kl. IV - VI.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

"Zdrowo i aktywnie z rodziną".

mini rodzinkaW dniu 07 czerwca 20121r., został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Zdrowo i aktywnie z rodziną". Organizatorem przedsięwzięcia był Mały Samorząd Uczniowski przy ZSiPP nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Celem konkursu było: Promowanie zdrowego trybu życia, pozytywnych postaw i działań na rzecz własnego zdrowia i zdrowia najbliższych, kształtowanie zdrowego stylu życia w swoich rodzinach, rozwijanie umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego. Rozwijanie wyobraźni uczniów oraz ćwiczenie sprawności manualnej.

Aleksandra Sawicka uczennica klasy drugiej zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 organizatorem I Międzyszkolnego Konkursu „Królowa Nauk w Geografii”

finał2 mPSP nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim stawia na rozwijanie zainteresowań matematycznych i geograficznych, pobudzanie twórczego myślenia, kreatywnego sposobu rozwiązywania problematycznych zagadnień, stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w niekonwencjonalny sposób.

Czytaj więcej...

HIP HIP HOORAY!

mini ang 3Gratulacje dla Kamili, Pauliny, Oliwii i Weroniki uczestniczek konkursu „Story Quest” organizowanego przez PSP nr 9. Jesteśmy dumni z talentów aktorskich, muzycznych umiejętności sportowych oraz językowych naszych trzecioklasistek. W scence rozgrywającej się podczas przerwy odegraliśmy rozmowę w języku angielskim na temat hobby.

Czytaj więcej...

Turniej Gier i Zabaw 2021

mini rozgrywkiW dniu 02.06.2021r w tym roku wyjatkowo w związku z epidemią w naszej szkole  został rozegrany Turniej Gier i Zabaw.  W zawodach wzięły udział dzieci z klas I- III w czterech konkurencjach sprawnościowych. Mocny doping i rywalizacja sprawiły, iż uczniowie pokonali trud stawianych przed nimi zadań. 

Czytaj więcej...

DRAWING AND LEARNING!

mini 2 naturaUczniowie klasy 2a korzystają ze słonecznej pogody i rozwijają umiejętności z języka angielskiego poza klasą. Lekcje „outdoors” dostarczają nam wiele radości. Rozwijamy umiejętność współpracyi kreatywność. Prezentujemy słownictwo oraz nasze pomysły i talenty. Zabawa ze słówkami i kolorową kredą na powietrzu jest super.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w klasach I-III

mini dzien dzieckaDzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej.Były gry, konkursy i zabawy edukacyjne – a przy tym wiele radości i uśmiechu. Dużą atrakcją dla uczniów było oglądanie wozu strażackiego, który tego dnia zagościł na placu szkolnym. 

Czytaj więcej...

„Ogromne brawa!”

mini Iga Zakowana12.05.2021r. odbył się III i ostatni już etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią” dla klas VII i VIII. W finale uczestniczyło 20 uczniów, reprezentantów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego, również nasza uczennica IGA ZAKOWANA.

Czytaj więcej...