"IV Przerwa na czytanie " Ogólnopolska akcja czytelnicza bicia rekordu w czytaniu na przerwie

7 maja, na długiej przerwie, zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców do uczestnictwa w ciekawym wydarzeniu promującym książkę – „ Przerwa na czytanie’’. Wszyscy uczestnicy akcji zbiorą się we wskazanym miejscu z własnymi książkami lub wypożyczonymi z biblioteki szkolnej i będą czytać cicho, bądź na głos. Krótka impreza będzie miała charakter pikniku. Prosimy o przygotowanie plakatów, transparentów lub haseł promujących czytelnictwo. Uczniowie mogą też przebrać się za postacie bajkowe, literackie itp.( im barwniej tym ciekawiej zaprezentują się klasy).

Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „ Cała Polska czyta dzieciom’’, a honorowy patronat objęła Fundacja „ ABCXXXI- Cała Polska czyta dzieciom’’.

Koordynatorami szkolnej akcji są: biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski