„Głową, a nie siłą”

mini pielegniarka E

11 czerwca 2019r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z pielęgniarką szkolną, które miało na celu przypomnienie zasad właściwego zachowania podczas wyjazdów, wyjść, zabaw. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych i wodnych, jak zachować się w górach, w lesie, na łące.

Poznali zasady właściwego przechowywania żywności, dowiedzieli się, jak uniknąć zatruć pokarmowych i jakie są zasady ochrony organizmu podczas upałów. Uczniowie rozmawiali na temat konieczności dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Świetnie poradzili sobie z przeprowadzonym przez p. K. Durlej kwizem. Uświadomili sobie, że czas wakacji sprzyja nieszczęśliwym wypadkom, żeby zabawa był udana zawsze należy zachować zdrowy rozsądek -„najpierw pomyśl, potem działaj!”

Opracowała: Edyta Obcowska-Zięba