Pierwszaki 2019/20120– zdrowo i bezpiecznie do szkoły.

mini akcja pierwszaki  W dniu 21 października 2019 roku w kinie Etiuda uczniowie I klasy pod opieką wychowawcy Jadwigi Chamery i Wioletty Cielebąk brali udział w niezwykłej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa i zdrowia. Wszystko działo się w ramach siedemnastej edycji akcji „Pierwszaki 2019/2020 – „zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

Głównym celem całego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. O swojej pracy mówili nieustraszeni policjanci, uśmiechnięte pszczółki z delegatury Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Opowieść o Bąku Okruszku i Pszczółce Kruszynce „przemycały” zasady bezpieczeństwa, jakie powinny obowiązywać w każdym gospodarstwie rolnym oraz w domach. Dzielni strażacy, którzy prezentowali część stroju jakiego używają w akcjach, a także rozrabiaka jeż Edek. Prowadzący zabawę Pierwszak Wojtek z klasy 1 Ż błyskawicznie nawiązał kontakt z młodszymi koleżankami i kolegami, którzy świetnie bawili się, śpiewając piosenki z Jeżem Edkiem, maskotką „Echa Dnia.
Ta silna grupa bawiła pierwszaków. Bawili, ale też przekazywali dzieciom cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie zabawy, w drodze do szkoły i ze szkoły, oraz podczas pobytu w domu. Zdradzili małym uczniom, jak postępować w chwili zagrożenia. Do gustu dzieciom przypadła szczególnie piosenka „Jeżynka Ania”, czyli opowieść o wakacyjnej miłości Jeża Edka. Razem z maluchami i ich nauczycielami, na widowni bawił się naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta Jan Bernard Malinowski. Patronem akcji jest prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, którego naczelnik reprezentował.
Dzieci wspaniale się bawiły, a bawiąc – uczyły się. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał nagrodę w postaci planu lekcji i znaczka odblaskowego. Po zakończeniu imprezy wszystkie klasy pierwsze miały wykonane zdjęcia, które ukażą się w specjalnym dodatku do „Echa Dnia”, w czwartek 5 grudnia. Po wyjściu z kina pierwszaki w piękny, słoneczny dzień udały się do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

• DSCN5129
  • DSCN5130