MAMY POWOŁANIE DO TWÓRCZEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU I DO POMAGANIA INNYM

mini wolontariatUczniowie klasy 5b i przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu brali udział w spotkaniu z wolontariuszami lokalnych organizacji pozarządowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Społeczności uczniowskiej i nauczycielom PSP nr 10 nie brakuje pomysłowości i stale biorą aktywny udział na zasadzie wolontariatu w akcjach dla osób starszych, w zbieraniu funduszy na różne cele dla dzieci chorych i podopiecznych domów dziecka, działają na rzecz ochrony środowiska naturalnego, włączają się w akcje pomocy dla zwierząt.

Rozwijanie wiedzy o wolontariacie, na przykładzie aktywnie działających w środowisku lokalnym Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Animals" oraz Fundacji Dr Clownwzmocni motywację uczniów do udziału w akcjach wolontariatu. Dowiedzieliśmy się, jak praktycznie pomagać bezdomnym zwierzętom i jesteśmy gotowi współpracować aktywnie z przedstawicielami fundacji „Animals”. Poddani zostaliśmy śmiechoterapii, aby poczuć jakie znaczenie dla chorych dzieci w szpitalach, dzieci niepełnosprawnych oraz ludzi starszych ma praca wolontariuszy Fundacji Dr Clown. W ramach wolontariatu ostrowieccy przedstawiciele tej fundacji pomagają również w codziennych obowiązkach w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Rudniku.

Podczas rozmów z wolontariuszami i oglądania przygotowanych przez nich prezentacji uczniowie naszej szkoły mogli uświadomić sobiekorzyści z uczestnictwa i zaangażowaniaw wolontariat. Udział w spotkaniu umocnił naszą wiarę w sens pomagania innym i dałpoczucie satysfakcji z dotychczas podejmowanych działań.

Opracowała

Agnieszka Serwin