„Książka rośnie razem z dzieckiem”

Ruszył ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ma on na celu zaszczepianie w dzieciach miłości do książek.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Książka rośnie razem z dzieckiem”, akcję wspiera małżeństwo aktorów: Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula.

W związku z tym, uczniowie klasy pierwszej wzięli w dniu dzisiejszym udział w uroczystym spotkaniu, które zainaugurowało cykl akcji czytelniczych realizowanych w naszej szkole. Dzieci otrzymały wyprawki czytelnicze, zawierające m.in. książkę „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, zawarte w nich kolejne litery alfabetu, pomogą dzieciom w nauce ich rozpoznawania, składania z nich wyrazów i zdań.

W ramach projektu, ciekawe zajęcia czytelnicze poprowadziła bibliotekarka, p. Renata Warda we współpracy z wychowawczynią klasy pierwszej. Towarzyszył uczniom Krasnal Kuba, który z zaciekawieniem przygadał się zajęciom. Dzieci zapoznały się ze słowami piosenki Mieczysława Szczęśniaka „Mała książka-wielki człowiek”, potwierdzając, że słowa są aktualne i prawdziwe. Książka, to niezwykły świat przygody, fantazji i nauki. Uczniowie interpretowali słowa Umberto Eko: „Kto czyta książki, ten żyje dwa razy”. To było bardzo ciekawe spotkanie.