Dlaczego woda jest taka niezwykła? Doświadczenia w klasie II.

woda mJak wygląda woda, każdy wie. Oglądamy ją przecież codziennie: w szklance z herbatą, w wannie, lecącą z prysznica, parującą z czajnika, w postaci chmur, mgły, padającej jako deszcz, śnieg czy grad, a także pokrywającą jeziora i rzeki jako lód...

I choć to może wydawać się nieprawdopodobne, wszystkie wymienione zjawiska są niczym innym jak wodą, tylko pod różną postacią Dzieje się tak dlatego. że woda może występować w trzech stanach skupienia: w stanie ciekłym, gazowym i stałym.
Na dzisiejszej lekcji uczniowie klasy II mieli okazję zobaczyć stany skupienia wody. A także doświadczyć jak z jednego stanu skupienia woda przechodzi w drugi stan. .Jakie wpływają na to czynniki? Uczniowie poznali zjawisko topnienia, krzepnięcia, parowania, skraplania.

• woda (1)
  • woda (2)