„Słucham, obserwuję, notuję”

wycieczkapark mW poniedziałek 29 września 2014 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich pań - Edyty Obcowskiej i Małgorzaty Michalskiej, udali się na wycieczkę do jesiennego parku, aby w ramach cyklu tematycznego „Słucham, obserwuję, notuję” poznać ten ekosystem.

Wycieczka została dokładnie zaplanowana. Omówiono jej przebieg i cele.  A były to: rola parku miejskiego, znaczenie parku dla człowieka i zwierząt, architektura parku, poznawanie niektórych gatunków drzew iglastych i liściastych oraz krzewów parkowych, zbieranie liści, żołędzi, kasztanów, obserwacja zwierząt i babiego lata. Dzieci z obu klas bawiły się w zabawy dydaktyczne np. „Jakie to drzewo”. Uczyły się kulturalnego zachowania w parku, poszanowania prawa innych do spokoju i wypoczynku, dbałości o otoczenie przyrodnicze. Wsłuchiwały się w odgłosy parkowej przyrody. Wzięły udział w zajęciach sportowych na placu zabaw. Wspólnie, na świeżym powietrzu zjadły II śniadanie. Taki sposób realizacji treści programowych jest z pewnością bardzo przyjemny a zarazem efektywny.

• wycieczkapark (1)
  • wycieczkapark (2)