Wycieczka edukacyjna "Pierwszaki 2014"

pierwszaki2 mW piątek 31 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń udali się do kina Etiuda na zorganizowaną przez Echo Dnia Akcję "PIERWSZAKI 2014 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Spotkanie rozpoczął wiceprezydent miasta Paweł Górniak.

Następnie o zasadach higieny opowiedziała lekarka z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach. Zasady udzielania pierwszej pomocy przypomnieli ratownicy medyczni. Strażacy prezentowali sprzęt ratowniczy i gaśniczy, a policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach ruchu drogowego, prezentowali kierowanie ruchem i prowadzili konkursy z nagrodami. Całej imprezie towarzyszył sympatyczny i zabawny jeż Edek. Po zakończeniu imprezy wykonano pamiątkowe zdjęcia, które ukażą się na łamach Echa Dnia 4 grudnia 2014 roku. Korzystając z okazji dzieci obejrzały wystawę fotografii Jarosława Wójcika "Piórem malowane" w Galerii Fotografii MCK. Następnie udały się na krótki spacer po parku, gdzie w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, zapaliły znicze pod pomnikiem ostrowieckich harcerzy. Ten dzień był dobrą okazją do utrwalania zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowanie się różnych miejscach i sytuacjach.
Na zdjęciach uczniowie klasy I a i I b w trakcie spotkania.

• pierwszaki2 (1)
  • pierwszaki2 (10)