Ogólnopolska Akcja "Stop Wypadkom"

stop mW dniu 8 listopada w kinie Etiuda odbyła się inauguracja realizacji programu ogólnopolskiej Akcji "Stop Wypadkom" pod honorowym patronatem Pana Arkadiusza Bąka - V-ce Ministra Gospodarki oraz Pana Kazimierza Kotowskiego - V-ce Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Założeniem programu jest uświadomienie społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z kl. IV pod opieką p. Krystyny Kornet-Pobratyn. Podczas spotkania zaprezentowano program edukacyjno-szkoleniowy: prelekcja policjantów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konieczności noszenia odblasków oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków zaprezentowany przez ratowników medycznych. Prowadzący imprezę: red. Włodzimierz Ziętarski oraz red. Dagmara Kowalska również bardzo skutecznie uświadamiali widowni jak istotna jest rozwaga podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. W przerwach pomiędzy pogadankami wygłaszanymi przez zaproszonych gości zgromadzona w kinie publiczność miała okazję posłuchać występu zespołu "Beat Brothers". Charyzma wokalisty oraz ponadczasowość wykonywanych przez zespół utworów porwały uczniów do tańca. Na zakończenie wszyscy udali się na parking przy kinie, gdzie strażacy zaprezentowali kolejne etapy gaszenia płonącego samochodu.

• stop (10)
  • stop (11)