Jasełka - " Przy żłóbeczku Pana "

jaselka m17 grudnia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 10, w pięknej zimowo - świątecznej scenerii, wykonanej przez Dorotę Karek, Jolę Grabowską, Edytę Obcowską, Mirosławę Kaczmarczyk i Jadwigę Chamerę przy blaskach świateł odbyły się „Jasełka” w wykonaniu uczniów klas II dla rodziców, a 19  grudnia dla społeczności szkolnej, nauczycieli i  pracowników administracji. Dzieci, prorocy, aniołowie i pastuszkowie witali Józefa i Maryję, oddawali pokłon małemu Jezusowi.

Po raz kolejny uczniowie zaskoczyli wszystkich sposobem jej prezentacji i wspaniałą grą aktorską. Najwięcej zamieszania i śmiechu wprowadziły diabły i diablica.  Przy muzycznym akompaniamencie rozbrzmiewały tradycyjne kolędy i pastorałki śpiewane przez aniołki, pasterzy i pozostałych wykonawców. Młodzi „aktorzy” pod kierunkiem nauczycielki – Jadwigi Chamery starali się jak najlepiej oddać przesłanie tego przedstawienia „Przy żłóbeczku Pana”. Publiczne wystąpienia sprawiły, że nasi uczniowie nabyły poczucia własnej wartości, przezwyciężyły nieśmiałość, wyzbyły się kompleksów i zahamowań. Jasełka, które wprowadziły wszystkich w magię najpiękniejszychświąt Bożego Narodzenia, zakończyły życzenia i wspólne kolędowanie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• jaselka2014 (1)
  • jaselka2014 (10)