"Kulturalny Święty Mikołaj"

mini Mikolaj konMoi Drodzy, oto kolejne sukcesy naszych uczniów: Nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca w Konkursie "Kulturalny Święty Mikołaj" organizowanym przez Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły: Weronika Kurek - uczennica kl. 6B I miejsce w konkursie - praca pt.: Wiatrak holenderski w Krasocinie.

Czytaj więcej...

Książki do których warto wracać

Są książki w zbiorach naszej biblioteki, które kiedyś cieszyły się dużą poczytnością wśród uczniów, a obecnie rzadko są wypożyczane. Mam nadzieję, że te „zapomniane książki’’ ktoś przeczyta. Jedną z nich jest książka Marii Konopnickiej „ O krasnoludkach i o sierotce Marysi.

Czytaj więcej...

Upoluj swoją książkę!

Do końca listopada trwa akcja promująca czytelnictwo Czytaj PL, dzięki której uzyskacie darmowy dostęp do wybranych e-booków i audiobooków. Warto sprawdzić na stronie   http://akcja.czytajpl.pl/index.html  

"Czytam, bo lubię"

mini ksiazkaDoposażenie bibliotek szkolnych w atrakcyjne dla uczniów książki, to jeden z priorytetów "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" na lata 2016-2020. Celem programu jest wzmacnianie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

Czytaj więcej...

"Pierwsze koty za płoty"

mini CieploslawW klasach I-III, uczniowie pod kierunkiem wychowawców, rozpoczęli realizację projektu "Przygody Kota Ciepłosława". Ogólnopolska kampania edukacyjna prowadzona jest przez PGE Energia Ciepła S.A. Postacią wiodącą jest kot Ciepłosław, który pomaga uczniom zrozumieć co to jest ciepło i jak je oszczędzać.

Czytaj więcej...

„Bajkowo u przedszkolaków”

mini postaci bajkowe5 listopada przypada ciekawe święto, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Dniu Postaci z Bajek! To wyśmienita okazja, by z naszymi pociechami zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Czytaj więcej...

„Książka rośnie razem z dzieckiem”

Ruszył ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Ma on na celu zaszczepianie w dzieciach miłości do książek.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO " Bezpieczne wakacje"

mini bezpieczne wakacjeW dniu 28.10.2020 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Bezpieczne wakacje” w Zespole Szkół Specjalnych, który był skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego powiatu ostrowieckiego. Z nasej szkoły wysłane były 3 prace i z przyjemnością informujemy, iż III miejsce zajęła Zuzanna Dudek uczennica klasy II. Wszycy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz dyplomy.

Czytaj więcej...