Teatralne spotkanie z Mikołajem

mini Mikolaj przedstawienieKatolicki Teatr Edukacji z Krakowa gościł 6 grudnia w naszej szkole i przygotował dla swoich widzów niezwykły spektakl, który pozwolił małym widzom przenieść się na 4 plany filmowe, gdzie artyści przedstawiali fragmenty z bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas”. W spektaklu wzięli udział aktorzy i artyści cyrkowi i akrobaci.

Czytaj więcej...

Podaruj książce drugie życie

ksiązka mBiblioteka szkolna w listopadzie zorganizowała zbiórkę książek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym 49 w Ostrowcu Św. Z prośbą o książki zwróciła się do nauczycieli i członków Koła Miłośników Biblioteki. 3.XII.2021r na ręce zastępcy dyrektora pani Marty Woźnickiej-Kuzdak , pani Renata Warda i pani Małgorzata Kończewska przekazały zebrane pozycje, życząc podopiecznym DPS miłej lektury.Za pomoc i zaangażowanie w akcję serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Kiljańskiemu, pani Małgorzacie Kończewskiej, pani Mirosławie Kaczmarczyk i uczennicy klasy VIIb Weronice Kurek.

Czytaj więcej...

„W rocznicę odzyskania niepodległości”

niepodleglosc mW bieżącym roku mija 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - wydarzenia uznawanego za najważniejsze w dziejach naszej ojczyzny. Z tej okazji 10 listopada w szkole odbył się uroczysty apel. Montaż słowno-muzycznym przygotowali uczniowie kl. IV, V i VI pod kierunkiem p. R. Kryci i p. A. Budzińskiego.

Czytaj więcej...

III miejsce w dwóch kategoriach w I Miejskim Konkursie "Logiczne Porachunki"!

porachunki m5 listopada na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbył się konkurs w formie gry terenowej Taleblazer z wykorzystaniem smartfonów zorganizowany przez PSP nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalizacja przeprowadzona została w dwóch kategoriach:
I kategoria - klasy 4-5 w składzie:

Czytaj więcej...

Warstwy lasu

warstwy mDziś w klasie 3a poznawaliśmy warstwy lasulas1.Temat wydaje się łatwy, jednak nie do końca.Postanowiliśmy najpierw wybrać się na obserwację do pobliskiego lasu. Później w klasie stworzyliśmy własną pomoc, która ułatwi dzieciom zapamiętywanie w jakiej warstwie mieszka np. las2.

Czytaj więcej...

Godzina kodowania 2021

godzinakod mGodzina kodowania to miło spędzony czas, w którym przekonujemy się, że programistą może być każdy, od przedszkolaka do seniora. Na stronie https://hourofcode.com/pl znajdują się gry przeznaczone dla najmłodszych, którzy nie umieją jeszcze czytać po bardziej zaawansowane. Można znaleźć coś dla siebie, w zależności od zainteresowań. Nasze wysiłki zostały nagrodzone certyfikatami.

Czytaj więcej...