Pasje szachowe braci Łupiszów.

mini szachyBracia Bartosz i Michał Łupisz są pasjonatami szachów. Nauczycielem i partnerem do gry jest dziadek chłopców, który zaszczepił w nich tę pasję. Chłopcy reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, organizowanym przez PSP nr 1 oraz Klub Szachowy „Hetman” w Ostrowcu Św. Bartosz Łupisz, uczeń klasy II b zdobył 14 miejsce w klasyfikacji indywidualnej (na 50 uczestników w tej kategorii wiekowej), wysokie miejsce zdobył również Michał Łupisz, uczeń klasy I b. W klasyfikacji drużynowej chłopcy wspomagani przez kolegę z klasy II a – Dominika Nowaka, zajęli 6 miejsce. Opieką podczas eliminacji objęła chłopców pani Marzena Jaguszewska, która rozwija umiejętność gry w szachy podczas zajęć świetlicowych z uczniami.

• P1030304
  • dyplom (15)