PRZEDSZKOLAKI W TEATRZE KAMISHIBAI

mini zaj przedW miniony piątek pani bibliotekarka z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowcu Św. Małgorzata Golis odwiedziła dzieci z oddziałów przedszkolnych w Psp nr 10. Pani Małgorzata zaprezentowała bajkę wykorzystując teatrzyk kamishibai. Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF Polska.

 

mini prawa dziecka20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Czytaj więcej...

„Kundel bury, kundel bury fajny pies…”

kundelek m25 października Motylki obchodziły Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Dzięki spotkaniu z weterynarzem Motylki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia.

Czytaj więcej...

„Bajkowo w przedszkolu”

bajka m„Dzisiaj dzień niezwykły
Dzień Postaci z Bajek

Dlatego Przedszkolak
Kimś innym się staje…”

5 listopada u przedszkolaków odbył się Dzień Postaci z Bajek.

Czytaj więcej...

„ Przedszkolaki listy piszą …”

poczta mDnia 20 października przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu poznania pracy na poczcie. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Miały okazję obserwować pracę listonosza, telegrafistki, kasjerki- pani w okienku, która przyjmuje pieniądze, np. opłaty za mieszkanie, wpłaty na książeczkę, wysyłanie paczek. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna.

Czytaj więcej...