Samodzielnie zrobione piłkarzyki

pilkarzyki mSamodzielnie zrobione piłkarzyki- dobra zabawa gwarantowana.
Potrzebne rzeczy: stary karton, 10 spinaczy, 4 patyczki do szaszłyków, linijka, taśma klejąca w 2 kolorach (ewentualnie 2 flamastry) i nożyczki.
W filmiku pokazane jest jak krok po kroku przygotować "stół" i piłkarzyki.
Miłej zabawy :)

https://www.youtube.com/watch?v=JPT-5zG59uA

Balonowy tenis

mini balonGra piłką w domu nie jest dobrym pomysłem, a na dworze dziś pogoda niestety nie dopisuje. Co więc można zrobić? Polecam "tenis balonowy". Za piłkę posłuży nam balon, a za rakietki papierowe talerzyki przyklejone do łyżek.  W ten sposób rozgrywać możemy punktowane mecze!

Teatrzyk

mini teatrzykW domu zaczyna brakować pomysłów na kreatywne zajęcia dla dzieci?
Polecam spokojną zabawę z wykorzystaniem papieru i własnej wyobraźni - TEATR. Przesyłam przykładowe, papierowe kukiełki zwierząt do zabawy i 3 różne tła. Dla bardziej twórczych osób polecam stworzyć własnych bohaterów i scenografię.

Czytaj więcej...

Kolorowy deszcz

deszcz1Dzieciaki lubią eksperymenty i ciekawe zabawy? Polecam zrobić z nimi kolorowy deszcz. Potrzebujemy do tego: słoik z wodą, pianka do golenia, strzykawka lub pipeta, barwników spożywczych. Wykonanie: na powierzchni wody tworzymy ,,chmurkę” z pianki do golenia, na piankę nakrapiany barwniki spożywcze i obserwujemy jak barwnik zaczyna robić wzorki.

https://www.youtube.com/watch?v=RXapKLAqmb4&fbclid=IwAR188lfStopXJeWyyapKwZydSyuWB3R-1RI7FpnQBfriY2Nir5O6mihqmZ8

Domowa plastelina

Zabawy mało brudzące i szybkie w przygotowaniu były podczas pobytu w domu bardzo wskazane. Można zrobić domową plastelinę.

Co będzie nam potrzebne na jeden kolor?

  • 1,5 szklanki mąki

  • 50 ml oliwki dla dzieci (można zastąpić olejem)

  • 0,5 szklanki wody

  • odrobina barwnika w wybranym kolorze

  • odrobina ulubionego olejku zapachowego

Przygotowanie:

W misce mieszamy mąkę, oliwkę, wodę, barwnik i olejek (najlepiej widelcem), potem podsypujemy stolnicę odrobiną mąki i wyrabiamy jak ciasto na pierogi. Po zabawie przechowujemy owinięte folią spożywczą.