Baseny Tropikalne

Baseny Tropikalne to doskonała namiastka wakacji. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6a oraz członkowie koła SKKT. Uff... jak gorąco- temperatura powietrza 32 stopnie Celsjusza, ciepła woda , doskonałe jacuzzi, rewelacyjne zjeżdżalnie wodne, a do tego niepowtarzalny klimat, bo w około- tropikalne drzewa, kwiaty, palmy Na wycieczkę pojechaliśmy pociągiem , co było dodatkową atrakcją. Przeszliśmy także trasę TRInO po Kielcach, znajdując punkty na mapie . W nagrodę zakupiliśmy doskonałe, jeszcze ciepłe pączki w kieleckiej pączkarni Powtórzcie naszą wycieczkę! Było warto! Baseny Tropikalne Binkowski Resort

https://photos.app.goo.gl/2AH742NtzYNax1ht5

Jesteśmy już czytelnikami biblioteki szkolnej !


mini maly czytelnikDnia 19.05.2022r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA EDUKACYJNO-ZAWODOZNAWCZA KLASY 7B

Wycieczkę klasy 7b można opisać krótko - mnóstwo wrażeń, nowe doświadczenia, wiedza historyczna, geograficzna i zawodowa w praktyce, a to wszystko w atmosferze przyjaźni i słonecznej pogody.

mini OpatowOdkryliśmy Opatów, „miasto skarbów”, podziwialiśmy historyczne zabytki, rynek, Bramę Warszawską, romańską architekturę Kolegiaty świętego Marcina. Obejrzeliśmy regionalnepomniki przeszłości i przestudiowaliśmy regionalne wydarzenia zapisane na kartach historii Polski. Była również chwila na odświeżenie naszej wiedzy na temat demografii Ostrowca i Opatowa. Poznaliśmy bogatą ofertę turystycznąi rekreacyjną miasta. Przejście podziemną trasą turystyczną to podróż w czasie do epoki Wincentego Kadłubka, Jana Długosza, templariuszy, kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego,okresu II wojny światowej, działań oddziału „Jędrusiów”, salikinowej PRL-u.

Czytaj więcej...

„SAFE AND SOUND”

mini pios angZnakomitym występem Małgorzata Madej, Julia Norowskaz klasy 6a i Krzysztof Godzina z klasy 5a zakwalifikowali się do etapu finałowego powiatowego konkursu piosenki anglojęzycznej SOUNDS ENGLISH w kategorii zespół. Wykazali się talentem wokalnym, scenicznym i zdolnościami językowymi.

Czytaj więcej...

Królowa Nauk w Geografii

Dziesiątka organizatorem II edycji konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - Pana Jarosława Górczyńskiego Jarosław Górczyński.
Pierwszy etap II Międzyszkolnego Konkursu "Królowa Nauk w Geografii" już za nami. Do rywalizacji online przystąpiło 8 szkół podstawowych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego, a były to:
PSP nr 1️ Jedynka PSP 1 Ostrowiec Św. RODZICE

Czytaj więcej...

Zaszczep pociechom miłość do książek

zaszczep

W najbliższą sobotę (02.04) przypada 217 rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, a wraz z nią święto najmłodszych czytelników – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – obchodzone nieprzerwanie od 1967. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte patronatem literackim Kanady i odbywa się pod hasłem przewodnim „Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia”.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Ochrony Bałtyku

Baltyk mŚwiatowy Dzień Ochrony Bałtyku to dobra okazja, by pokazać dzieciom niezwykły świat Morza Bałtyckiego. Uczniowie kl. 3 uczestniczyli w zajęciach ekologicznych zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. Dzieci były szczególnie zainteresowane życiem fok.

https://photos.app.goo.gl/eE2yiguwEKLpQVYi7

Czytaj więcej...

„ Korrida ortograficzna’’ dla klas II-III

biblioteka2 m25 marca 2022 r. nagrodzeni zostali uczniowie, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Ortografii klas II-III.W konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną wzięło udział 12 uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Uczestnicy zmierzyli się z wiosennym dyktandem, a zadanie było naprawdę niełatwe! W tekście aż roiło się od pułapek ortograficznych.

Czytaj więcej...